Menu główne

Uwaga!

Kompleks Ogrodów Hortulus czynny jest 7 dni w tygodniu. Ogrody Tematyczne w marcu czynne będą: od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 16:00 i w niedzielę od 10:00 - 16:00! Ogrody Hortulus Spectabilis z labiryntem i wieżą widokową otwieramy na Wielką Ogrodową majówkę już od piątku 27 kwietnia. Ogrody Hortulus Spectabilis czynne będą od wrotku do niedzieli w godzinach 10:30-17:30.

Kryształowy Orzeł dla Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych

KFKJ krysztalowy orzel


W dniu 23 lutego po raz 10-ty odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne. To wydarzenie dedykowane  turystom  indywidualnym, grupom, rodzinom z dziećmi, seniorom oraz każdemu, kto planuje wypoczywać w wyjątkowy sposób. Podczas oficjalnego otwarcia targów zostały rozdane Kryształowe Orły, które przyznano w 5 kategoriach: wydarzenie cykliczne, produkt regionalny, osobowość i firma/instytucja roku, projekt/program imprezy/ usługi turystycznej, oraz atrakcja turystyczna.

 

Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych zdeklasował m.in. Festiwal Śląski oraz Teatry Uliczne Jelenia Góra Smaki, zwyciężając w kategorii wydarzenie cykliczne. Festiwal gromadzi rzeszę fanów: turystów krajowych i zagranicznych, miłośników sztuki kulinarnej oraz pasjonatów ogrodnictwa. W ubiegłej edycji wzięło udział ponad 8 tys. gości. W tym roku na odwiedzających poza zwiedzaniem ogrodów czeka szereg atrakcji, takich jak gotowanie w plenerze, degustacja potraw z kwiatów, kiermasz, konkurs kulinarny. Nie brakuje również porad ekspertów. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 14-15.07.2018 r, a tematem przewodnim będzie Lawenda-dyskrecja smaku i moc zapachu.

Facebook News

Powered by CoalaWeb