Menu główne

To był prawdziwy dzień świra w Ogrodach Hortulus Spectabilis!

W Ogrodach Hortulus w ostatni weekend wakacji odbył się Dzień Świra! Każdy, kto 26 sierpnia w Ogrodach Hortulus Spectabilis pojawił się w przebraniu cały kompleks zwiedził za darmo. Wydarzenie zgromadziło kilkuset przebierańców – mieszkańców okolic i turystów, którzy zaskakiwali barwnymi kostiumami oraz kreatywnością ich wykonania.

baner maskarada po

W Ogrodach zobaczyć można było profesjonalne kreacje szyte na miarę oraz te robione własnoręcznie na potrzeby Maskarady! Po ogrodowych alejkach przechadzały się postacie z bajek: księżniczki, królowie, czarownice postacie inspirowane kultura różnych narodów, postacie zwierzęce oraz filmowe takie jak Lord Vader, który podczas swojej wędrówki po ogrodzie napotkał Luka Skywalkera.

Maskarada zgromadziła całą rzeszę osób z poczuciem humoru, lubiących się bawić. W labiryncie słychać było salwy śmiechu i okrzyki, które kierowały do wyjścia przebierańców zabłąkanych we wnętrzu labiryntu. Różnorodność strojów naszych gości budziła ogromne zainteresowanie i cieszyła obiektyw nie jednego aparatu. Nasi przebrani goście, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć, również z tymi, którzy ogrody odwiedzili bez przebrania.

Wydarzenie okazało się doskonałym podsumowaniem i ukoronowaniem wakacji, a sama inicjatywa Maskarady w Labiryncie wpisała się w ogrodowy kalendarz imprez i będzie kontynuowana w następnym roku.  Zapraszamy na kolejną edycję Maskarady w Labiryncie!