Menu główne

Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych nagrodzony w Poznaniu prestiżową Złotą Strelicją!

3-4  października w hotelu Novotel Centrum w Poznaniu odbył się Kongres Dystrybucji i Handlu – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Podczas kongresu odbyło się VII Forum Branży Ogrodniczej, którego zwieńczeniem była uroczysta gala wręczenia prestiżowych nagród – Złotych Strelicji „Biznesu Ogrodniczego”.

 Statuetki powędrowały do firm, które prezentują niestandardowe podejście do biznesu oraz wpływają na rozwój i promocję zielonej branży w Polsce.

  

Złota Strelicja trafiła do firmy Hortulus za organizację wyjątkowego wydarzenia jakim jest Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych w Dobrzycy.

Festiwal jest wydarzeniem cyklicznym odbywającym się co roku w połowie lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Wydarzenie gromadzi tysiące turystów, miłośników ogrodnictwa i fanów sztuki kulinarnej. W czasie wydarzenia prezentowane są kwiaty jadalne oraz sposoby ich wykorzystania m.in. w gastronomii, kosmetyce oraz florystyce. Podczas festiwalu w plenerze Ogrodów Hortulus Spectabilis odbywają się pokazy, warsztaty, prelekcje oraz degustacje kwiatowych dań. Integralną częścią wydarzenia są stoiska handlowe w asortymencie, których znajdą się produkty naturalne oraz regionalne.

 

Zobacz jak wyglądał festiwal 2017: http://www.hortulus.com.pl/wydarzenia-i-imprezy/222-ii-kulinarny-festiwal-kwiatow-jadalnych-3

Kolejny Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych odbędzie się:  14-15 lipca 2018 w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.