Menu główne

Już 27 kwietnia rozpoczynamy Wielką Ogrodową Majówkę!

DSC06535 xs

Spędzacie długi weekend majowy nad morzem i szukacie atrakcji dla całej rodziny? Relaks, wypoczynek i zabawa - wszystko to znajdziecie w Ogrodach Hortulus.

W tym roku podczas majówki podziwiać będzie można prawdziwy Festiwal Tulipanów! Tulipany rozkwitać będą systematycznie, już od końca kwietnia, aż do połowy czerwca. Goście ogrodów zobaczą blisko 80 tys. tulipanów w ponad 200 odmianach.

DSC07897 xs

Czas majówki, to również okres kwitnienia hiacyntów, późnych odmian narcyzów oraz krzewów i drzew ozdobnych, takich jak: migdałki, wiśnie japońskie czy pigwowce. Ogród japoński w maju ozdobią azalie wielkokwiatowe oraz odmiany azalii japońskich. Maj, to również czas kwitnienia rododendronów, bzów oraz późnych odmian magnolii.

DSC08078 xs

Na miłośników i posiadaczy własnych ogrodów, w Centrum Ogrodniczym czeka mnóstwo kwiatów w tym również te oryginalne dla koneserów i hobbystów. Przez całą majówkę czynny będzie również market Ogród i Galeria, oferujący wiele ciekawych pamiątek oraz szeroką gamę produktów od ogrodu i domu.

Po wypoczynku na świeżym powietrzu zapraszamy na domowe ciasto oraz aromatyczną włoską kawę do Caffebaru Barwinek, znajdującego się przy Ogrodach Tematycznych Hortulus.

Majówka w Hortulusie to również wspaniała alternatywa dla poszukiwaczy przygód!

Od 27 kwietnia (piątek) otwieramy Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą i największym na świecie labiryntem grabowym.

DSC06717 xs

W tym czasie labirynt staje się już zielony i coraz bardziej szczelny – tworząc tym samym, idealne pole do plenerowej zabawy Labirynt Mocy. Majówka to doskonała okazja do przejścia największego na świecie labiryntu grabowego. Zabawa przygotowana została w taki sposób aby bawić się w nią indywidualnie lub grupowo! Do gry zapraszamy całe drużyny i rodziny. Zmagania śmiałków, błądzących korytarzami labiryntu podziwiać można ze szczytu blisko 20 metrowej wieży widokowej. Z wieży rozpościera się wspaniały widok nie tylko na labirynt ale również na otaczające go ogrody m.in.: Ogród 4 pory roku, Dolmen Anastazji czy Kamienny Krąg.

DSC06682 xs

Nieopodal Ogrodów Hortulus przebiegają 4 szlaki rowerowe. Jeżeli podczas majówki wybieracie się na wycieczkę rowerową, to Ogrody są jej doskonałym punktem docelowym. Przy Ogrodach Hortulus Spectabilis znajduje się Rowerowy przystanek, wyposażony w rowerowe stojaki, przy których można zostawić rower i udać się na wycieczkę po kompleksie.

DSC07865 xs

Wizytę w Ogrodach Hortulus warto zaplanować, na cały dzień. Kompleks Hortulus to dwa oddzielne Ogrody, oddalone od siebie o 2 km, każdy z własną infrastrukturą.

Zapraszamy na majówkę do Ogrodów Hortulus!