Menu główne

Edukacja w technikach coraz bardziej praktyczna niż teoretyczna

DSC01403 xs

To już drugi patronat, tym razem podwójny! 14 maja 2018 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia w ramach objęcia przez firmę Hortulus patronatu nad kierunkami: Technik architektury krajobrazu oraz Technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie.

Uroczystość odbywała się w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Umowę patronacką podpisała właścicielka firmy Hortulus Iwona Bigońska oraz Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie Dorota Kinga Grabarek i  Zbigniew Sadowski – Kierownik Szkolenia Praktycznego.

W uroczystości udział wzięli: Dyrektor OT KOWR w Koszalinie Krzysztof Nieckarz, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie Henryk Kozłowski, Tomasz Kelm Członek Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej oraz lokalna prasa i media.

Ogrody-Hortulus-5

Ogrody są miejscem edukacji zawodowej i od lat promują ideę nauki opartej o zajęcia praktyczne. W skład przedsiębiorstwa Hortulus wchodzą: Ogrody Tematyczne, Ogrody Hortulus Spectabilis, Szkółka roślin ozdobnych, market Ogród i Galeria, Centrum Ogrodnicze oraz dwa Caffebary. Pozwala to na organizację praktyk oraz staży dla studentów szkół wyższych i uczniów klas o różnych profilach. Hortulus kształci młode pokolenia nie tylko ogrodników i architektów krajobrazu, ale również młodzież z kierunków: gastronomicznych, ekonomicznych czy handlowych.

Ogrody-Hortulus-2

W ramach patronatu firma Hortulus, opierając się o swoje ponad 30 letniego doświadczenie będzie wspierać i poszerzać ofertę edukacyjną o wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe, młodzieży ze szkoły w Boninie. Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, to druga szkoła objęta przez Hortulus patronatem ale jedyna szkołą w woj. zachodniopomorskim. W marcu tego roku firma Hortulus objęła patronat nad Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie.

Ogrody-Hortulus-6

Wspólnym celem przedsiębiorcy oraz przedstawicieli oświaty jest ułatwienie absolwentom kontynuowania dalszej nauki lub znalezienia pierwszej pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia. Absolwenci mogą również znaleźć zatrudnienie w ciągle rozwijającej się firmie Hortulus.

Podczas uroczystości klasy otrzymały Certyfikaty Patronackie oraz prezent w postaci dwóch drzew – cedra atlaskiego i miłorzęba trójklapowego, które posadzą na terenie szkoły, jako „swoje drzewa” i o które będą dbać przez najbliższe 4 lata. 

Po oficjalnej części spotkania, młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie oraz zaproszeni goście udali się na zwiedzanie kompleksu Ogrodów Hortulus.