Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

„Rendez-vous aux jardins” - Zakochaj się z nami w ogrodach

Pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, w czerwcu odbędzie się europejski festiwal Europa Ogrodów. W ramach tego ogólnoeuropejskiego wydarzenia, w dniach 1-3 czerwca, będzie miał miejsce projekt „Rendez-vous aux jardins” w którym udział bierze również, jako jedyny ogród z Polski, kompleks Ogrodów Hortulus Spectabilis z Dobrzycy w powiecie koszalińskim.

„Rendez-vous aux jardins” to projekt, zainaugurowany przez francuskie Ministerstwo Kultury i prowadzony od 2003r. przez stowarzyszenia prywatnych właścicieli ogrodów i parków, który w 2017r. zgromadził blisko 3200 wydarzeń w całej Francji. W roku 2018 r. postanowiono rozszerzyć ideę również na inne kraje europejskie. Głównym koordynatorem działań w ramach projektu pozostaje Francja. Udział w projekcie mogły zgłosić wszystkie typy ogrodów – historyczne lub współczesne, warzywne, kwiatowe, prywatne lub państwowe.

Event odbywa się tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca. Piątek, realizowany jest głownie z myślą o dzieciach, natomiast sobota i niedziela to już udział szerokiej publiczności.

W Ogrodach Hortulus Spectabilis, z okazji Dnia Dzieckakażde dziecko z wykupionym biletem wejściowym do ogrodów, otrzyma pakiet do plenerowej zabawy Labirynt Mocy. A w sobotę i niedzielę, odbędą się bezpłatne spacery z przewodnikiem dla turystów indywidualnych. Wycieczkę poprowadzi główny ogrodnik Ogrodów Hortulus Spectabilis - Prymula. Na zwiedzanie z przewodnikiem zapraszamy w sobotę o godz.: 14:00 oraz w niedzielę o 12:00. Spacer po Ogrodach z Prymulą potrwa około godziny.

Zapraszamy ;)