Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Strefa Inspiracji w Ogrodach Hortulus Spectabilis

strefa inspiracji miniaturka
 
29 maja w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbyła się wyjątkowa konferencja – Strefa Inspiracji. Miejsce zostało wybrane nie przypadkowo, gdyż obecność w Ogrodach to okazja do działania, wzrost motywacji i narodzin nowych pomysłów.
 
Spotkanie rozpoczęto o godzinie 14. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, doświadczeni przedstawiciele branży e-commerce z regionu, producenci ekologicznej żywności i zachodniopomorskich produktów regionalnych.
 
DSC00126 xs
 
Prelegenci za pomocą prezentacji zdradzili zgromadzonej publiczności sekrety handlu internetowego oraz udzielili cennych wskazówek dotyczących marketingu. Uczestnicy mogli między innymi dowiedzieć się, jak założyć sklep internetowy, czym jest pozycjonowanie oraz jak prowadzić profil firmowy na Facebooku. Kluczowymi zagadnieniami poruszanymi podczas konferencji była również sprzedaż produktów rolnych i żywnościowych online. Podczas panelu dyskusyjnego przedstawiciele firm, które od lat działają w branży e-commerce doradzali z praktycznego punktu widzenia oraz odpowiadali na zadane przez gości pytania. Poruszono temat opłacalności handlu w internecie oraz tego, jak pozycjonowanie bezpośrednio wpływa na wyniki sprzedaży.
 
DSC03794 xs
 
Konferencja była również okazją do zaprezentowania nowinek technologicznych. Podkreślono rosnącą rolę rynku mobilnego oraz zaprezentowano aplikację utworzoną w ramach prowadzonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa kampanii pn. „Polska Smakuje”, która ma na celu promowanie polskiej żywności, w szczególności produktów certyfikowanych oraz regionalnych wyrobów.
 
DSC03803 xs
 
Niepowtarzalny charakter Ogrodów Hortulus widać było nawet w podanym cateringu. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować słodkich wypieków dekorowanych kwiatami jadalnymi takimi, jak bez czy bratki. Być może nie tylko prelekcje ale również kwiatowe kompozycje staną się również inspiracją dla producentów żywności.