Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Zapraszamy na jedyną taką noc za dnia - Noc Kupały!

DSC08427 miniaturka

21 czerwca w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się Noc Kupały! W Ogrodach zaroi się od przebierańców, a w godz. 12-19 będzie można wziąć udział w zabawach, warsztatach oraz innych atrakcjach przygotowanych z okazji święta przesilenia letniego.

21 czerwiec jest najdłuższym dniem w roku i właśnie wtedy wydłużamy godziny pracy Ogrodów Hortulus Spectabilis do 20:30.

Maskarada tematyczna: Wróżki, elfy, gnomy i inne stwory i potwory – w tym przebraniu wejście gratis!

Podczas Nocy Kupały odbędzie się maskarada tematyczna – Wróżki, elfy, gnomy i inne stwory i potwory. Każdy kto przyjdzie do Ogrodów Hortulus Spectabilis w przebraniu mieszczącym się w tej tematyce nie zapłaci za bilet wstępu. Przebrani goście będą mogli zwiedzić kompleks i wziąć udział w wydarzeniu gratis.

Opowieści i porady przy Kamiennym Kręgu

Jan Zalewski znany radiesteta i odtwórca Kamiennego Kręgu w Ogrodach Hortulus Spectabilis opowie o zwyczajach Gotów i Gepidów – ludów, które wędrowały przez Pomorze Zachodnie i pozostawiły po sobie miejsca kultu, takie jak: kamienne kręgi, dolmeny czy kurhany. Tego dnia będzie można również zasięgnąć porad z zakresu bioenergoterapii i radiestezji w życiu codziennym.

Słowiańska strawa

W ogrodach zagości kuchnia księżycowa! Będziemy gotować słowiańskie strawy. Goście wydarzenia dowiedzą się co jedli Słowianie i w jaki sposób przygotowywali swoje potrawy. W menu pojawią się takie dania, jak zupa z pokrzywy czy podpłomyki. Przedstawimy również sposoby na konserwację jedzenia, a w ramach warsztatów serowarskich - sposoby wytwarzania serów. Sery oraz wybrane wyroby kuchni księżycowej pojawią się w sprzedaży. Nie zabranie również słowiańskich pieśni oraz palenia wiecznego ognia.

Plecenia wianków – warsztaty oraz konkurs

Noc kupały nieodzownie wiąże się z tradycją plecenia wianków. Tego dnia goście ogrodów będą mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków oraz w konkursie na najpiękniejszy wianek. Wianki pleciemy na miejscu z tego, co dał nam ogród i natura lub przynosimy je ze sobą. Śladem dawnych tradycji wianki puszczane będą na jeziorze.

Poszukiwanie kwiatu paproci – podchody z użyciem QR kodów

Według dawnych legend, tylko raz w roku, właśnie w Noc Kupały zakwita kwiat paproci, a ten, kto go znajdzie ma zagwarantowane szczęście i dostatek. W Ogrodach odbędzie się wiec poszukiwanie kwiatu paproci. Zabawa zorganizowana zostanie w oparciu o QR kody. Wyposażcie swoje telefony w skanery do QR kodów i weźcie udział w poszukiwaniach mitycznego kwiatu!

W Noc Kupały poszukiwano nie tylko kwiatu paproci, ale również miłości…

Nie można zapomnieć o tym, że Noc Kupały to słowiańskie święto zakochanych - czas poszukiwania miłości oraz zaręczyn. Zabierzcie swoje drugie połówki, na wyjątkowy spacer po ogrodach i poczujcie magie słowiańskiego święta zakochanych!

Pobierz Regulamin maskarady

 DSC00893 xs