Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

To był prawdziwy Dzień Świra w Ogrodach Hortulus!

Co roku w ostatnią sobotę sierpnia w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbywa się Dzień Świra – maskarada w labiryncie! Jest to jedyny taki dzień w roku kiedy goście w przebraniach zwiedzają Ogrody Hortulus Spectabilis za darmo. Zasada jest jedna – przebranie musi być pełne. Sama maska, kapelusz czy makijaż twarzy to dla nas za mało.

 

Tegoroczna maskarada obyła się z ogromną pompą! 25 sierpnia Ogrody Hortulus Spectabilis odwiedziło ponad 1 500 gości, w tym ponad 300 przebierańców! Pomiędzy barwnymi rabatami ogrodów zobaczyć można było postacie filmowe, baśniowe i te inspirowane zawodami oraz życiem codziennym. I tak partyjkę domina w ogrodach rozgrywały jednorożce, w brzozowym lasku odbyło się spotkanie czerwonych kapturków, w labiryncie błąkali się klauni, a na wieży widokowej na swych rycerzy czekały księżniczki. Na szczęście nad całością czuwał sztab służb porządkowych - strażaków, pielęgniarek oraz policji.

Wśród przebrań znalazły się kostiumy profesjonalne oraz te, w których ogrom pracy widać było już na pierwszy rzut oka, bo wykonane zostały własnoręcznie. Inwencja twórcza naszych gości nie zna granic! Turyści spędzający urlop nad morzem, stroje stworzyli z tego co znaleźli w swoich walizkach i wyobraźni.

Teraz przyszedł czas na ocenę tych barwnych kreacji! Dzień Świra to ukoronowanie wakacji, więc trzeba wyłonić najlepszego z najlepszych – Króla, Królową lub królewską brygadę Maskarady! Komisja konkursowa z ponad 300 przebierańców wybierze 30 najlepszych. 27 sierpnia zdjęcia finalistów zostaną opublikowane na Facebooku Ogrodów Hortulus Spectabilis (https://www.facebook.com/OgrodyHortulusSpectabilis/). To internauci wybiorą zwycięzcę tego konkursu oddając swoje głosy w postaci „Lubię to” pod zdjęciem faworyta. Głosowane trwać będzie 7 dni. Dodatkowo nasza ześwirowana komisja wybierze jednego - Świra Roku – osobę, która nie tylko świetnie wyglądała ale również, najlepiej się prezentowała i najlepiej zagrała swoją rolę. Ogłoszenie konkursu nastąpi 3 września.