Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Dyniowe Garden Party w Ogrodach Hortulus Spectabilis

7 października w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się Dyniowe Garden Party. Tegoroczna pogoda była idealna dla uprawy dyni więc i plony są obfite. Niektóre z okazów ciężko  objąć, a rekordzistki ważą już ponad 50 kg. Różne odmiany dyni posłużą nam do stworzenia ogrodowych aranżacji, jako rekwizyty do zabaw oraz składnik zupy.

I tak wielkie gotowanie zupy dyniowej rozpoczynamy o godzinie 11:00. Goście ogrodów będą mogli oczywiście skosztować tego rarytasu. Dodatkowo dla głodnych wiedzy przygotowaliśmy ulotki i tablice z dyniowymi przepisami. Goście wydarzenia dowiedzą się również ciekawostek dotyczących uprawy i wykorzystania dyni.

Podczas wydarzenia nie zabraknie stoisk Polska Smakuje z produktami tradycyjnymi i regionalnymi. W sprzedaży pojawią się przetwory takie jak np.: dynia marynowana z szyszką czy aromatyczne miody i przetwory.

Dla aktywnych przygotowaliśmy zabawy ruchowe z dynią w roli głównej. Jedną z atrakcji będzie Dyniowa Gonitwa – rodzinna sztafeta z przeszkodami. W biegu mogą wziąć udział drużyny 2 do 5 osobowe. Niewątpliwym urozmaiceniem gonitwy, będzie losowanie dyni, którą później zawodnicy będą sobie przekazywali na trasie. Na dystansie 600 m utworzone zostały 4 punkty zmiany uczestników oraz 3 przeszkody. Bieg jest formą zabawy, więc oprócz fanów biegania zapraszamy również amatorów i rodziny z dziećmi. Swoje zgłoszenia wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W treści e-maila wpiszcie imiona uczestników i ich wiek. Regulamin znajduje się tutaj.

Na gości  rządnych przygód czeka poszukiwanie dyni. Plenerowa zabawa w największym na świecie labiryncie grabowym. Gracze otrzymują mapy z zaznaczonymi punktami. Zadaniem uczestników, będzie odnalezienie dyń ukrytych w labiryncie.

Dyniowe Garden Party zakończy się około godziny 15:00. Ogrody Hortulus Spectabilis będzie można zwiedzać w godzinach 10:30-16:30.

Pamiętajcie również, iż podczas weekendu 6-7 października cały kompleks Ogrodów Hortulus bierze udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Czytaj więcej.