Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Przebierańcy opanowiali Ogrody Hortulus Spectabilis!

 

24 sierpnia w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbył się Dzień Świra – maskarada w labiryncie.

Tym wyjatkowym wydarzeniem co roku świętujemy zakończenie lata. Sposobem na ukoronowanie wakacji jest Dzień Świra – maskarada w labiryncie.   Podczas tego wydarzania Ogrody Hortulus Spectabilis można zwiedzić za darmo. Warunek jest jeden – trzeba się przebrać. I tak co roku miłośnicy dobrej zabawy tłumnie ruszają na podboje Hortulusa. Niektórzy dumnie nosząc swe stroje, inni po to by zobaczyć to barwne przedstawienie. Podczas tegorocznej edycji Dnia Świra ogrody odwiedziło blisko 2 000 osób w tym 300 przebierańców.

Już od samego wejścia poczuć można było klimat maskarady, gości do Ogrodów wpuszczała sama Maria Antonia. Przebierańcy wśród kolorowych rabat rozgrywali między sobą różne scenki. W brzozowym lesie czaili się piraci. W pewnym monecie przejęli nawet 20 metrową więżę widokową! Idąc dalej przez ogród na swojej drodze spotkać można było walczących Krzyżaków. Przy dolmenie niezłego stracha mogli napędzić jaskiniowcy, pilnujący kamiennej budowli. Po labiryncie przechadzał się Gandalf z rodziną oraz Diabolina! A serca najmłodszych gości podbijała Elsa z Krainy lodu.

W tym roku kreatywność przebierańców osiągnęła niezwykle wysoki poziom. Własnoręcznie zrobione kreacje przypominały szyte na miarę kostiumy teatralne. Księżniczki, czarodzieje, zwierzaczki, klauni, postacie z bajek i filmów, taki przekrój osobistości można było podziwiać podczas tegorocznego Dnia Świra.

Tradycyjnie już po maskaradzie odbywa się konkurs na najlepsze przebranie. Komisja konkursowa Ogrodów Hortulus wybrała finałową 30-stkę. O tym kto zdobędzie tytuł najlepszego przebierańca zadecydują internauci poprzez głosowanie na Facebooku. Konkurs odbywa się na profilu Ogrodów Hortulus Spectabilis. Głos na ulubionego przebierańca można oddać od 27.08 do 3.09.2019 r.

Zobacz galerię zdjęć z Maskarady 2019: kliknij tutaj.