Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godzinac

 9.30-19.00 a w niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00

Ogrody Hortulus Spectabilis czynne sa od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30-20.30.

Zapraszamy!

Wiosna zagościła u nas na dobre

 

Kwitną azalie i rododendrony oraz kilka tysięcy bylin na rabatach.

 

 

Rośliny odpoczywają... My natomiast podkręcamy tempo.

 

W Ogrodach Hortulus Spectabilis rozpoczął się okres prac budowlano – projektowych, które potrwają aż do kwietnia. Dlatego też, będą one zamknięte dla gości indywidualnych. Wciąż jednak zapraszamy grupy zorganizowane do zwiedzania z przewodnikiem. Zwiedzanie ogrodu możliwe będzie jedynie w dni, w których nie będzie pokrywy śniegu i lodu lub innych niesprzyjających warunków atmosferychnych. Wycieczka musi być wcześniej ustalona, zgłoszona i potwierdzona pod nr. tel. 094 318 13 18 w godz. 9.00 – 15.30 w dni robocze, lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy oddalonych od Ogrodów Hortulus Spectabilis o 2 km, które są czynne codziennie oprócz niedziel w godzinach 9.00 – 16.00.

Zobacz galerię

 

Ogrody Hortulus Spectabilis w jesiennej scenerii

 

Do ogrodów Hortulus Spectabilis zawitała jesień… W powietrzu unosi się babie lato. Liście brzóz już się lekko złocą. Cudownie kwitną jesienne kwiaty. Sprawiają, że ogród mieni się w słońcu odcieniami pomarańczy, czerwieni, purpury i żółci. Energetyczne barwy ogrodów nie pozwalają, aby przepełniły nas typowe dla jesieni smutek i melancholia. Dzień jest coraz krótszy, zamglone poranki i wieczory nie zachęcają już do długich wycieczek.

 

Pełnia lata, a w ogrodzie z dnia na dzień piękniej !

Ogrody Hortulus Spectabilis, nasz nowy kompleks ogrodowy pięknieje dosłownie z godziny na godzinę. Pojawiają się coraz nowe kwiaty, rozrastają się drzewa i krzewy. Jest pełnia lata i pełnia rozkwitu. Nic więc dziwnego, że chętnych do oglądania wszystkich tych cudów natury i tego wszystkiego, co uporządkowała już ręka ogrodnika, jest coraz więcej. Ogrody Hortulus Spectabilis czynne są od zaledwie dwóch miesięcy, ale wieść o nich już się niesie nie tylko po kraju, ale i świecie

Zapraszamy na fotorelację na facebook’owym profilu ogrodów Hortulus Spectabilis.

Ogrody Hortulus Spectabilis można odwiedzać codziennie od wtorku do niedzieli (oprócz poniedziałków) w godzinach 10.30 - 17.30 natomiast Ogrody Tematyczne Hortulus, w których królują kwiaty lata czynne są codziennie od 9.00 do 19.00 (w niedziele i święta 10.00 - 18.00)

Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą i labiryntem są już otwarte.

Zapraszamy na relację na bieżąco na naszej stronie facebook - zobacz.

Największym zainteresowaniem cieszy się labirynt i wieża widokowa, najmłodsi radość czerpią z mini-labiryntu skonstruowanego specjalnie dla nich, ale to nie są jedyne atrakcje dla odwiedzających.

W nowych ogrodach Hortulus Spectabilis niesamowite wrażenie na gościach wywierają bylinowe mega-rabaty składające się z kilku tysięcy bylin. Oryginalnie prezentują się angielskie rabaty zestawione kolorystycznie. Największa z nich to rabata lila-róż, dwie mniejsze biało-kremowa i słoneczna żółto-pomarańczowo–czerwona oraz dwie mini-rabaty sukulentowe zestawione z roślin o dość egzotycznym wyglądzie.

Za chwilę będą królowały róże, a w szczególności ogród białych róż i czerwonych róż. Zapowiada się interesująco.

Rabata pod lasem brzozowym to również niewątpliwa atrakcja dla miłośników bylin oraz rustykalnych klimatów.

W cieniu brzozowego lasu w Alei Zapłakanych Brzóz można się zrelaksować na bardzo wygodnych białych fotelach idealnie komponujących się z otoczeniem drzew.

Już w sobotę 14 czerwca 2014 r. zapraszamy pierwszych gości

mapkab
Już teraz! Po 14 latach wytrwałego przekuwania marzenia w rzeczywistość mamy zaszczyt zaprosić Was do zwiedzania I etapu realizacji autorskiego projektu Ogrodów Hortulus Spectabilis. Macie szansę być świadkami niecodziennego zjawiska narodzin ogrodu. W zwariowanych czasach, w których można postawić dom w pół roku, w których życie pędzi tak szybko, zachęcamy do obserwacji procesu tworzenia ogrodu, który do osiągnięcia doskonałej formy wymaga czasu, spokoju i wytrwałej pracy. Przykładem takiej spełnionej realizacji są prowadzone przez ostatnie 22 lata Ogrody Tematyczne w Dobrzycy.

Docelowo Ogrody Hortulus Spectabilis będą zajmować obszar 30 ha, już teraz, po latach prowadzenia prac, prezentujemy Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni mieszczące się na 6 ha. Z 20 metrowej wieży widokowej rozpościera się zachwycająca panorama na labirynt grabowy, angielskie rabaty bylinowe, ogrody „4 pory roku”, „kalendarz celtycki”, rosarium z parterami bukszpanowymi, ogrody węzłowe, kamienny krąg oraz dolmen. W trakcie realizacji kolejnych etapów będzie można podziwiać m.in.: jezioro z plażą, ogrodem saun i grotą energetyczną, ogród orientalny chińsko-japoński, ogród muzyczny, wrzosowiska, ogród skalny, narodową kolekcję wybranych gatunków roślin, nowe ogrody zmysłów oraz wiele interesujących założeń.

Wciąż trwają prace związane z planowaniem i projektowaniem pozostałej części ogrodów, są jednak elementy, których realizacja osiągnęła końcowy etap. Obecnie kwitnie kilkanaście tysięcy bylin rabatowych skomponowanych kolorystycznie w sposób zapierający dech w piersiach. Jeszcze tego lata można będzie podziwiać rosarium, może jeszcze nie tak okazałe jak w Ogrodach Tematycznych, lecz w zupełnie innej skali.
Zobaczyć można będzie np. Angielskie Ogrody Białych Róż oraz Angielskie Ogrody Czerwonych Róż.

Zapraszamy do odwiedzin, relaksu i kontemplacji!

 

 

Mamy Pierwsze Meble...

W Ogrodach Hortulus Spectabilis trwają wiosenne porządki. Prowadzimy prace przy budowie ogrodzeń z gałęzi brzozowych, sadzimy żywopłoty zewnętrzne z tuj. Wewnątrz lasu brzozowego wybraliśmy gatunek żywotnikowca Thujoposis dolabrata - jeden z nielicznych, który doskonale adaptuje się na zacienionych stanowiskach. Ponadto pojawiły się już pierwsze meble... krzesła olbrzymów z litego drewna. Zobaczcie sami!

Rozpoczęliśmy Budowę Głównej Drogi w OHS

Do premierowego otwarcia Ogrodów Hortulus Spectabilis zostało wprawdzie nieco czasu, ale pracy nad przygotowaniami do przyjęcia tysięcy naszych gości jest jeszcze wiele. Dzięki uprzejmości pogody w tym roku, prace budowlane nabrały tempa i każdego dnia główna droga wiodąca przez Ogrody Hortulus Spectabilis nabiera rzeczywistego wyglądu.