Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Ogrody Hortulus Spectabilis z wieżą i labiryntem są już otwarte.

Zapraszamy na relację na bieżąco na naszej stronie facebook - zobacz.

Największym zainteresowaniem cieszy się labirynt i wieża widokowa, najmłodsi radość czerpią z mini-labiryntu skonstruowanego specjalnie dla nich, ale to nie są jedyne atrakcje dla odwiedzających.

W nowych ogrodach Hortulus Spectabilis niesamowite wrażenie na gościach wywierają bylinowe mega-rabaty składające się z kilku tysięcy bylin. Oryginalnie prezentują się angielskie rabaty zestawione kolorystycznie. Największa z nich to rabata lila-róż, dwie mniejsze biało-kremowa i słoneczna żółto-pomarańczowo–czerwona oraz dwie mini-rabaty sukulentowe zestawione z roślin o dość egzotycznym wyglądzie.

Za chwilę będą królowały róże, a w szczególności ogród białych róż i czerwonych róż. Zapowiada się interesująco.

Rabata pod lasem brzozowym to również niewątpliwa atrakcja dla miłośników bylin oraz rustykalnych klimatów.

W cieniu brzozowego lasu w Alei Zapłakanych Brzóz można się zrelaksować na bardzo wygodnych białych fotelach idealnie komponujących się z otoczeniem drzew.