Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godzinac

 9.30-19.00 a w niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00

Ogrody Hortulus Spectabilis czynne sa od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30-20.30.

Zapraszamy!

Już w sobotę 14 czerwca 2014 r. zapraszamy pierwszych gości

mapkab
Już teraz! Po 14 latach wytrwałego przekuwania marzenia w rzeczywistość mamy zaszczyt zaprosić Was do zwiedzania I etapu realizacji autorskiego projektu Ogrodów Hortulus Spectabilis. Macie szansę być świadkami niecodziennego zjawiska narodzin ogrodu. W zwariowanych czasach, w których można postawić dom w pół roku, w których życie pędzi tak szybko, zachęcamy do obserwacji procesu tworzenia ogrodu, który do osiągnięcia doskonałej formy wymaga czasu, spokoju i wytrwałej pracy. Przykładem takiej spełnionej realizacji są prowadzone przez ostatnie 22 lata Ogrody Tematyczne w Dobrzycy.

Docelowo Ogrody Hortulus Spectabilis będą zajmować obszar 30 ha, już teraz, po latach prowadzenia prac, prezentujemy Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni mieszczące się na 6 ha. Z 20 metrowej wieży widokowej rozpościera się zachwycająca panorama na labirynt grabowy, angielskie rabaty bylinowe, ogrody „4 pory roku”, „kalendarz celtycki”, rosarium z parterami bukszpanowymi, ogrody węzłowe, kamienny krąg oraz dolmen. W trakcie realizacji kolejnych etapów będzie można podziwiać m.in.: jezioro z plażą, ogrodem saun i grotą energetyczną, ogród orientalny chińsko-japoński, ogród muzyczny, wrzosowiska, ogród skalny, narodową kolekcję wybranych gatunków roślin, nowe ogrody zmysłów oraz wiele interesujących założeń.

Wciąż trwają prace związane z planowaniem i projektowaniem pozostałej części ogrodów, są jednak elementy, których realizacja osiągnęła końcowy etap. Obecnie kwitnie kilkanaście tysięcy bylin rabatowych skomponowanych kolorystycznie w sposób zapierający dech w piersiach. Jeszcze tego lata można będzie podziwiać rosarium, może jeszcze nie tak okazałe jak w Ogrodach Tematycznych, lecz w zupełnie innej skali.
Zobaczyć można będzie np. Angielskie Ogrody Białych Róż oraz Angielskie Ogrody Czerwonych Róż.

Zapraszamy do odwiedzin, relaksu i kontemplacji!