Menu główne
Slider

Tak bawiliśmy się podczas tegorocznego Dnia Świra!

23 sierpnia w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbył się Dzień świra – maskarad w labiryncie. Niektórzy przybyli do ogrodów ze starannie przygotowanymi kostiumami. Inni odwiedzili nas po to by zobaczyć jak przebrali się uczestnicy maskarady. A było na co popatrzeć. Pomimo pandemii, tegoroczna edycja imprezy zgromadziła ponad 150 przebierańców.

Maskarada to jedyny taki dzień w roku kiedy Ogrody Hortulus Spectabilis otwierają swoje drzwi i gości w przebraniach wpuszczają zupełnie za darmo. Jest to niezwykła okazja aby zwiedzić ogrody i pobawić się w największym na świecie labiryncie grabowym!

Podczas tegorocznego Dnia Świra zarówno piękna pogoda, jak i dobre humory dopisywały. Goście w przebraniach chętnie pozowali do zdjęć, jak i również rozgrywali między sobą sceny rodem z Hollywood!

Tuż obok Rabaty Preriowej doszło do starcia dwóch ekip. Załoga pod wodzą kapitana Jack Sparrowa z rekinem błękitnym w obstawie, rozpoczęła abordaż statku angielskiej rodziny królewskiej. Na szczęście w pobliżu było, aż dwóch Lordów Vaderów i atak został odparty.

Na schodach Glorietty piknik rozbił czerwony kapturek, zmęczony poszukiwaniami babuni, a w okolicach labiryntu można było natrafić na obóz smoka i jego jeźdźca. Jakby tego było mało miedzy kolorowymi rabatami przechadzały się księżniczki oraz wróżki, a w dolmenie medytowała biała dama.

Dzień świra odbywa się zawsze w drugiej połowie sierpnia i jest ukoronowaniem wakacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach wydarzenia.

Zobacz galerię zdjęć.