Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-16:00. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych istnieje możliwość zwiedzania Ogrodów Hortulus Spectabilis. Uwaga! Bilety należy kupić w kasach Ogrodów Tematycznych. Więcej informacji tel.: 602 610 041.

Noc Kupały 2021 - relacja

Za nami Noc Kupały!
Za nami kolejna edycja Nocy Kupały! 21 czerwca w Ogrodach Hortulus Spectabilis celebrowaliśmy święto przesilenia letniego. Od tego dnia Ogrody Hortulus zmieniły czas pracy na letni, co oznacza, że można je odwiedzić od wtorku do niedzieli w godz. 10:30-20:30.

Noc Kupały to wyjątkowe święto i okazja do zwiedzenia Ogrodów Spectabilis gratis! A to wszystko za sprawą maskarady. Według jej zasad, goście w przebraniach w tematyce: Elfy, wróżki, gnomy, inne stwory i potwory zwolnieni są z zakupu biletów wstępu. I w tym roku nie zabrakło barwnych kreacji. Ogrody odwiedzili druidzi, wróżki i elfy. Na wszystkich gości ogrodów czekały warsztaty manualne. Każdy chętny mógł własnoręcznie wykonać słowiańską lalkę - motankę. Należało przy tym pamiętać, że według zasady podczas motania nie można używać igieł i nożyczek, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia! Goście imprezy mogli poznać również niezwykłe demony słowiańskie takie jak.: Leczy, Bogunki czy Bełt oraz odnaleźć swojego patrona wśród słowiańskich bogów, podczas wertowania horoskopu słowiańskiego. Nowością w tym roku była gra terenowa W pogoni za Chochlikiem. Gra połączyła dobrą, rodzinną zabawę ze zwiedzaniem zakamarków Ogrodu. Śmiałkowie głodni przygód mogli wyruszyć również na poszukiwanie kwiatu paproci. Zgodnie z tradycją nie mogło zabraknąć warsztatów plecenia wianków. Wianki uplecione zostały z gałązek, kwiatów oraz ziół zebranych w Ogrodach Hortulus. Zwieńczeniem warsztatów było puszczenie wianków na wodę. Przez ogrody przemaszerował kolorowy korowód przy akompaniamencie muzyki. Celem wędrówki było jezioro, gdzie odbyło się uroczyste puszczenie wianków na wodę. Wydarzenie zakończyła joga na powitanie lata. Zajęcia odbyły się tradycyjnie w Kamiennym Kręgu.

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Kupały!

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia na: hortulus.com.pl/aktualnosci/92-wydarzenia/aktualnosci/741-noc-kupaly-relacja-2021