Menu główne

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godzinac

 9.30-19.00 a w niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00

Ogrody Hortulus Spectabilis czynne sa od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30-20.30.

Zapraszamy!

Parkowanie podczas VI Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych – 17 i 18 lipca 2021 r.

Wyznaczone osoby w kamizelkach odblaskowych, pomogą Państwu znaleźć miejsce postojowe. Stosowanie się do ich wskazówek pozwoli uniknąć korków i ułatwi bezpieczny dojazd i wyjazd.

 

PARKING 1 (P1)

Parking położony bezpośrednio przed wejściem do Ogrodów Spectabilis postaramy się przeznaczyć wyłącznie dla samochodów, którymi przyjadą osoby z dziećmi  oraz osoby starsze. Dla ułatwienia osoby te prosimy o umieszczenie z przodu za szybą samochodu kartki A4 z literą P.

 

PARKING 2 (P2)

Parking dla pozostałych samochodów osobowych został wyznaczony po przeciwnej stronie drogi. Do wejścia na teren Ogrodów Hortulus Spectabilis będą Państwo mieli około 200 metrów. Aby umożliwić sprawny i szybki wyjazd oraz wjazd prosimy stosować się do tablic informujących o sposobie poruszania się na parkingu  oraz wskazówek osób kierujących ruchem na parkingu.

 

ZAKAZ PARKOWANIA

Na odcinku drogi B-C zgodnie z oznaczeniem drogowym, obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania, umożliwi to sprawny i szybki dojazd służbom oraz punktualne kursowanie bezpłatnego busa, przemieszczającego się dla Państwa między ogrodami. 

Prosimy nie parkować na drodze Dobrzyca - Smolne (odcinek zaznaczony na mapce  A-B). Umożliwi to szybkie i sprawne poruszanie się samochodów oraz busa, który będzie bezpłatnie kursował między Ogrodami Tematycznymi, a Ogrodami Hortulus Spectabilis (V Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych). Przygotowane dla Państwa parkingi pomieszczą wszystkie samochody. Korzystając z nich unikną Państwo poruszania się po drodze bez chodnika i pobocza w drodze na i z Festiwalu. 

 

BEZPŁANY BUS KURSUJĄCY MIĘDZY OGRODAMI

Od 11:00 do 17:00 kursował będzie bezpłatny busy. Busy kursować będą wahadłowo  co 30 minut (częstotliwość kursów będzie dostosowana do ilość oczekujących osób). 

 

INFORMACJA DOJAZDOWA DLA OSÓB NIEZMOTORYZOWANYCH

 

Busy z Kołobrzegu i Darłowa

Do Ogrodów Hortulus kursują codziennie w okresie wakacji szkolnych busy firmy Airbus. Jeżdżą na trasach Darłówko-Dobrzyca-Kołobrzeg i Kołobrzeg-Dobrzyca-Darłówko. Rozkłady jazdy dostępne są pod linkiem: http://airbus-przewozy.pl/?id=hortulus lub numerem telefonu 505 707 303.

 

Busy z Koszalina

M&S Bus: Koszalin - Dobrzyca. Przystanek początkowy przed dworcem  PKP (koło przystanku MZK). Aktualny rozkład jazdy wyłącznie na przystanku lub pod numerem tel. 602 655 260.

 

Trasy dojazdowe do Ogrodów Hortulus

- z drogi ekspresowej S6/S11 – zjazd z trasy węzłem nr 20 Borkowice – Dobrzyca. Ogrody znajdują się 3 400 m od węzła. Z Koszalina i z Kołobrzegu dojazd zajmuje 15 minut. Sprawdź najdogodniejszy dojazd z Twojej miejscowości -> kliknij tutaj.

- z drogi krajowej nr 11 (łączącej Koszalin z Kołobrzegiem) – zjazd w miejscowości Borkowice. Dojazd tą trasa z Koszalina i z Kołobrzegu zajmuje 20-30 minut. Trasa polecana dla osób jadących z miejscowości Ustronie, Sarbinowo, Mielno, dojazd zajmuje około 15 minut.   

- z drogi krajowej nr 6 (stara trasa z Koszalina do Szczecina przez Karlino) - zjazd na skrzyżowaniu Laski Koszalińskie – Popowo, w kierunku Popowo (132,7 km drogi). Trasa polecana dla osób jadących z południowej części województwa – m.in.: Białogard, Połczyn, Świdwin.

 

Informacja dla grup zorganizowanych – przyjazd autokarem

Autokarem proszę podjechać pod wjazd na parking oznaczony P1. Następnie zatrzymać się na środku drogi zaraz za wjazdem do ogrodów, aby umożliwić swobodne wyjście ludzi z autobusu. Droga na tym odcinku jest słabo uczęszczana. Następnie jechać 300 m tą drogą, gdzie można swobodnie zawrócić na skrzyżowaniu. Oczekujące na ludzi autobusy parkują po jednej stronie drogi. Gdy grupa wyjdzie z ogrodów można podjechać w miejsce, gdzie ludzie wysiadali żeby wsiedli z powrotem do autokaru. Czas postoju na środku drogi przy wysiadaniu i wsiadaniu powinien zostać ograniczony do minimum.