Menu główne

Ogrody Hortulus Spectabilis czynne są od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30-17.30.

Ogrody Tematyczne otwarte są od poniedziałku do soboty w godz. 9.30-19.00

a w niedziele i święta w godzinach 10.30-18.00

Zlot zabytkowych Citroenów 2021

Zlot zabytkowych Citroenów

Zlot zabytkowych Citroënów w Ogrodach Hortulus. Kto zabłądził w labiryncie, a kto na trasie do Dobrzycy?

4 czerwca Ogrody Hortulus Spectabilis odwiedzili miłośnicy dawnej motoryzacji! W sumie gościliśmy blisko 50 załóg, które przyjechały do nas zabytkowymi Citroënami. Wycieczka do ogrodów odbyła się w ramach zlotu klasycznej motoryzacji zorganizowanego przez Amicale Citroën Pologne.

Po oficjalnym wjeździe i zaparkowaniu aut w malowniczym plenerze ogrodów, załogi udały się na zwiedzanie kompleksu oraz zabawę w labiryncie. Tam kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie, bez współczesnej nawigacji, a z klasyczną mapą.

W tym czasie, wszyscy goście ogrodów, oprócz barwnych roślinnych kompozycji mogli podziwiać kolekcje niezwykłych aut. Najstarszym autem okazał się piękny kremowy Citroën C4 z 1928 roku. Wśród aut pojawiło się kilka Citroënów Tracion Avant, pierwszych seryjnie produkowanych samochodów z napędem na przednie koła. W takim gronie nie mogło zabraknąć również legendy motoryzacji, czyli Citroënów DS. Samochody obrazowały historię marki z różnych lat i okresów. Goście ogrodów mogli udać się na niezwykłą podróż podziwiając modele od klasycznych, aż po współczesne.